Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień z życia policjanta bydgoskiej „drogówki” KMP WRD Bydgoszcz

 
Bezpieczeństwo na drogach to priorytet dla policjantów z „drogówki”. Funkcjonariusze z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego codziennie zmagają się z brawurową jazdą kierowców. Mundurowi są przygotowani do tego, aby ścigać piratów drogowych i pociągać do odpowiedzialności tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Niektóre przykłady takich zachowań są nagrywane przez pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze to najważniejsze zadanie dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. To do nich przede wszystkim należy egzekwowanie od kierowców, a także pieszych obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie codziennej służby mundurowi nie tylko korzystają z oznakowanych radiowozów. Kierowcy powinni pamiętać, że mogą na drodze spotkać także nieoznakowane auta z wideorejestratorami. Doskonałym przykładem lekkomyślności i lekceważenia przepisów ruchu drogowego jest nagranie z takiego urządzenia zamieszczonego w pojeździe bydgoskiej „drogówki”. W zaprezentowanym materiale przedstawione są akurat trzy sytuacje, jedne z wielu, z jakimi spotykają się, na co dzień funkcjonariusze ruchu drogowego w Bydgoszczy. Na początku widać jak przy ulicy Wały Jagiellońskie, peugeot nie ustępuje pierwszeństwa pieszym, mimo, iż jadący przed nim w tym samym kierunku pojazd zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych na prawym pasie. W tym rażącym przypadku mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Drugie nagranie przedstawia jak przy ulicy Grudziądzkiej, kierujący citroenem wymusza pierwszeństwo, doprowadzając prawie do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. Wykroczenie to dla kierowcy citroena zakończyło się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Natomiast na ostatnim materiale widać, jak na bydgoskiej obwodnicy (S-10) kierowca forda mondeo przekracza dopuszczalną prędkość o prawie 40 km/h (159,5/120 km/h). Co więcej, podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawa trafi do bydgoskiego sądu.

 


KWPBydgoszcz
 
Data pliku video: 2015-03-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bydgoski – powiat środkowo - zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w mieście Bydgoszcz, w skład którego wchodzą gminy: Koronowo, Solec Kujawski, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko oraz Sicienko. Powiat zajmuje powierzchnię 1395 km² i położony jest na terenie Pojezierza Krajeńskiego, Chełmińskiego, Wysoczyzny Świeckiej i Kotliny Toruńskiej.

Atrakcję przyrodniczą powiatu stanowią: Puszcza Bydgoska i Park krajobrazowy dolnej Wisły.
Regian bogato rozwinięty gospodarczo - najbardziej znanym przedsiębiorstwem działającym na terenie powiatu bydgoskiego jest producent taboru kolejowego i tramwajowego - Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A.,

Powiat leży na trasie międzynarodowej E261; przebiegają przez niego drogi krajowe: 5, 10, 80,25; węzeł kolejowy tworzą: międzynarodowa linia tranzytu nr 131, linia magistralna nr 18 oraz obwodnica towarowa nr 201, ponadto na terenie powiatu funkcjonuje Międzynarodowy Port Lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola