Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rowerowy ranking miast 2018: Bydgoszcz na 5. miejscu

Data publikacji: 2018-07-04, Data modyfikacji: 2018-07-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Rowerowy ranking miast 2018: Bydgoszcz na 5. miejscu

W rankingu rowerowym największych polskich miast Bydgoszcz uplasowała się w środku stawki. Wynik nie najgorszy, ale liczby sugerują, że przed miastem wciąż sporo pracy...

Według danych z ubiegłego roku w mieście znajduje się zaledwie 85 km udogodnień dla rowerzystów, w tym ścieżek i pasów rowerowych, kontrapasów oraz ciągów pieszo-rowerowych. Przekłada się to na niecałe 500 metrów infrastruktury rowerowej na każdy kilometr kwadratowy powierzchni miasta. To drugi najgorszy wynik w kraju – mniejsze zagęszczenie infrastruktury rowerowej ma tylko Szczecin.

Miasto nad Brdą może się jednak pochwalić wysokim bezpieczeństwem na drodze. Według danych Policji, w ubiegłym roku doszło tu do zaledwie 19 wypadków z udziałem rowerzystów. Ze współczynnikiem nieco ponad 5 niebezpiecznych incydentów na 100 tys. mieszkańców w tej kategorii, Bydgoszcz zasługuje na komplet punktów, wyprzedzając wszystkie pozostałe miasta.

Morizon sprawdził również, jak spisuje się funkcjonujący od trzech lat Bydgoski Rower Aglomeracyjny. System, posiada 53 stacje, na których można wypożyczyć 510 pojazdów. Choć operator dopiero co rozbudował system, ta pierwsza liczba wciąż pozostawia sporo do życzenia. Na jeden rower przypada blisko 700 mieszkańców. To co prawda wciąż lepszy wynik niż w Katowicach i we Wrocławiu (te miasta jako pierwsze w Polsce wprowadziły rowery miejskie), jednak już podobnej wielkości Lublin imponuje niemal dwa razy większą bazą pojazdów oraz dwukrotnie większym zagęszczeniem stacji (w Bydgoszczy wskaźnik wynosi 0,3 na każdy kilometr kwadratowy powierzchni).

Więcej informacji o rankingu oraz wybrane trasy rowerowe dla okolic Bydgoszczy znajdziecie w artykule: https://www.morizon.pl/blog/rowerowy-ranking-miast-2018-bydgoszcz/ 

morizon.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bydgoski – powiat środkowo - zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w mieście Bydgoszcz, w skład którego wchodzą gminy: Koronowo, Solec Kujawski, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko oraz Sicienko. Powiat zajmuje powierzchnię 1395 km² i położony jest na terenie Pojezierza Krajeńskiego, Chełmińskiego, Wysoczyzny Świeckiej i Kotliny Toruńskiej.

Atrakcję przyrodniczą powiatu stanowią: Puszcza Bydgoska i Park krajobrazowy dolnej Wisły.
Regian bogato rozwinięty gospodarczo - najbardziej znanym przedsiębiorstwem działającym na terenie powiatu bydgoskiego jest producent taboru kolejowego i tramwajowego - Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A.,

Powiat leży na trasie międzynarodowej E261; przebiegają przez niego drogi krajowe: 5, 10, 80,25; węzeł kolejowy tworzą: międzynarodowa linia tranzytu nr 131, linia magistralna nr 18 oraz obwodnica towarowa nr 201, ponadto na terenie powiatu funkcjonuje Międzynarodowy Port Lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola