Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żaby rozdane – 24 Camerimage zakończony

Data publikacji: 2016-11-22, Data modyfikacji: 2016-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Żaby rozdane – 24 Camerimage zakończony

W sobotę 19 listopada zakończył się 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Złotą Żabę otrzymał film „Lion. Droga do domu”.

Na gali zamknięcia festiwalu wręczono nagrody w 10 konkursach. Największe emocje jak zawsze wzbudzał werdykt jurorów dotyczący głównego konkursu. W tym roku w walce o Złotą Żabę udział wzięło 13 filmów. Ostatecznie z główną i najważniejszą nagrodą festiwalu z Bydgoszczy wyjechał Greig Fraser, autor zdjęć do filmu „Lion., Droga do domu” w reżyserii Gartha Davisa. Srebrną żabę otrzymał film „Nowy początek”, do którego zdjęcia zrobił Bradford Young, a brązową obraz „Snowden” (zdjęcia Anthony Dod Mantle) w reżyserii Olivera Stone’a.

Najlepszym polskim filmem okazał się obraz „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego i zdjęciami Kacpra Fertacza.

Z kolei Złotą Kijankę za najlepszą etiudę studencką otrzymała Rachel Liew z Sungapuru za film „Han”, Srebrna Kijanka trafiła do Martyny Jakimowskiej za obraz „Lato”, a Brązowa do Arend Krause za film „Yahrzeit”.  W konkursie reżyserskich debiutów najlepszym okazał się „Alojzy” w reżyserii Tobiasa Nolle, a najlepszym debiutem operatorskim okazał się obraz „My Angel” ze zdjęciami Juliette Van Dormael. 

W konkursie pełnometrażowych filmów dokumentalnych z nagrodą wyjechał Ernest Pardo, autor zdjęć do „Tempestad”. Z kolei najlepszym dokumentem fabularyzowanym okazał się „Notes on Blindness” ze zdjęciami Gerry’ego Floyda.

Nagrodę za całokształt twórczości odebrał Michael Chapman, autor zdjęć do takich filmów jak „Wściekły byk”, czy „Ścigany”. Operator został nagrodzony kilkuminutowymi owacjami na stojąco. Nagrody specjalne trafiły także do rąk Jaya Rosenblatta ( za szczególne osiągnięcia  w dziedzinie filmu dokumentalnego), Michaela Apteda (zacałokształt twórczości dla reżysera), Dennisa Gassnera (nagroda dla scenografa za szczególną wrażliwość wizualną) oraz dla duetu reżysersko-operatorskiego Atom Egoyan i Paul Sarossa.

redakcja, Źródło artykułu: bydgoszcz.pl, Autor zdjęć: bydgoszcz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bydgoski – powiat środkowo - zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w mieście Bydgoszcz, w skład którego wchodzą gminy: Koronowo, Solec Kujawski, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko oraz Sicienko. Powiat zajmuje powierzchnię 1395 km² i położony jest na terenie Pojezierza Krajeńskiego, Chełmińskiego, Wysoczyzny Świeckiej i Kotliny Toruńskiej.

Atrakcję przyrodniczą powiatu stanowią: Puszcza Bydgoska i Park krajobrazowy dolnej Wisły.
Regian bogato rozwinięty gospodarczo - najbardziej znanym przedsiębiorstwem działającym na terenie powiatu bydgoskiego jest producent taboru kolejowego i tramwajowego - Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A.,

Powiat leży na trasie międzynarodowej E261; przebiegają przez niego drogi krajowe: 5, 10, 80,25; węzeł kolejowy tworzą: międzynarodowa linia tranzytu nr 131, linia magistralna nr 18 oraz obwodnica towarowa nr 201, ponadto na terenie powiatu funkcjonuje Międzynarodowy Port Lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola