Czujesz rytm? Chcesz grać w oryginalnej orkiestrze? Masz 5-18 lat? Przyjdź na przesłuchanie do Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej! Już w najbliższą sobotę (2 kwietnia) w Miejskim Centrum Kultury!
Przesłuchania odbędą się 2 kwietnia w godz. 11:00-14:00 w przestrzeni Music Cafe Szpulka w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12.
Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego – wystarczą chęci i otwartość na rytm. Nie trzeba też przynosić żadnego instrumentu, chyba że macie swój ulubiony, na którym chcielibyście pokazać swoje umiejętności.
Nabór będzie prowadzony do trzech grup wiekowych: 5 – 8 lat, 9 – 12 lat oraz 13 – 18 lat.
Czym jest Dziecięca Orkiestra Recyklingowa?
To młodzi muzycy, którzy pod okiem bydgoskiego perkusisty Jacka Kwaśniaka samodzielnie tworzą instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. Używają m. in. kartonów, butelek plastikowych, kawałków mebli, garnków, pudełek, puszek i wiader – to z nich powstały bębny, kotły, talerze, konga czy dzwonki i inne instrumenty doskonale imitujące te prawdziwe instrumenty perkusyjne. A potem na tych instrumentach grają. Na zeszłorocznej edycji DRUMSN FUSION Orkiestra koncertowała po całym mieście w ramach festiwalowego projektu Kultura ProNatura.
Projekt Orkiestry Recyklingowej zakłada nie tylko aktywną grę na instrumentach perkusyjnych, ale przede wszystkim samodzielne ich wytwarzanie. Jak je wykonać, dowiecie się na warsztatach, które organizowane są w całej Polsce, m.in.: w Nałęczowie, Lublinie, Łodzi i Bydgoszczy.
Tegoroczny nabór ma także znaczenie ze względu na kolejną, piętnastą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION, podczas którego będziemy bić kolejny rekord – Rekord Polski w kategorii: „Najwięcej osób grających na instrumentach z recyklingu”. Próbę podejmiemy wspólnymi siłami już 28 maja o godz. 16:00 na Starym Rynku.
W poprzedniej edycji DRUMS FUSION, dokładnie 25 czerwca 2016 roku wspólnie z mieszkańcami Bydgoszczy oraz pasjonatami rytmu z całej Polski WYBILIŚMY REKORD GUINESSA W GRZE NA NAJWIĘKSZYM BĘBNIE ŚWIATA! Bicie rekordu w tej kategorii było największym pod względem rozmachu artystycznego i medialnego, projektem mistrza działań plenerowych Ryszarda Bazarnika. Gigantyczny instrument posiadał membranę o 10-metrowej średnicy, a jego waga przekraczała 3 tony.
Edycja DRUMS FUSION 2022 będzie wyjątkowa pod wieloma względami – współtworzyć będziemy ją wszyscy, a nasze rytmiczne szeregi poszerzą się o gości z Ukrainy – zarówno z artystami, jaki i z odbiorcami.
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola