Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Polska przygotowuje się do finałów Mistrzostw...

Data dodania: 2018-12-14
Polski Związek Piłki Nożnej będzie w przyszłym roku obchodził setną rocznicę istnienia i w tym szczególnym dla polskiej piłki momencie odbędzie się w naszym kraju turn... więcej »
 
 

IV krąg opery - ruszają prace projektowe

Data dodania: 2018-12-14
Opera Nova zleciła wykonanie projektu niezbędnego do rozbudowy obiektu o IV krąg z częścią konferencyjno-wystawienniczą. Inwestycję od początku wspiera miasto Bydgoszcz, które w... więcej »
 
 

Dobre kino dla najmłodszych - Małe Animocje w MCK-u

Data dodania: 2018-12-14
Miejskie Centrum Kultury zaprasza na seans filmowy w ramach Małych Animocji. Najmłodsi bydgoszczanie będą mogli obejrzeć niezwykły, obsypany nagrodami film „Solan i Ludwik – wielki wy"... więcej »
 
 

Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej. Nowa jezdnia na Osowej...

Data dodania: 2018-12-13
W czwartek (13 grudnia) udostępniona dla ruchu zostanie kolejna nowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej na Osowej Górze. Rozpocznie się teraz budowa jezdni południowej na odcinku od granicy miasta do ul. Kormoran&o... więcej »
 
 

Bydgoszcz w świątecznej odsłonie

Data dodania: 2018-12-13
Choinka, świetlne ozdoby i iluminacje, a od dzisiaj także szopka bożonarodzeniowa – w mieście czuć już magię zbliżających się świąt. W piątek 14 grudnia rozpo... więcej »
 
 

Rada do spraw Partycypacji Społecznej - zapraszamy...

Data dodania: 2018-12-13
Prezydent Miasta Bydgoszczy ogłasza nabór na nową kadencję Rady do spraw Partycypacji Społecznej. Dzięki dotychczasowej, aktywnej współpracy wszystkich członków Rady, uda... więcej »
 
 

Kontrapas na Szwederowie gotowy

Data dodania: 2018-12-13
Zakończyła się budowa kontrapasa na ul. Wiatrakowej. Dzięki niemu w szybki i bezpieczny sposób można dojechać rowerem ze Szwederowa na Starem Miasto. W ramach rozpoczynającej się roz... więcej »
 
 

BBO - rekreacyjny plac na Piaskach

Data dodania: 2018-12-13
Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Piaskach na terenach sportowo rekreacyjnych przy ul. Mochelskiej... więcej »
 
 

Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego -...

Data dodania: 2018-12-13
Zwiedzanie Exploseum, Muzeum Mydła i Historii Brudu i innych obiektów położonych na Szlaku TeH2O, a także wejście do fabryki Stomil czy do Metalbarku – to tylko niektóre atrakcje przyg... więcej »
 
 

Wspólnie z UKW będziemy promować drogi śródlądowe

Data dodania: 2018-12-13
W budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy placu Kościeleckich powstanie pilotażowe Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych w Bydgoszczy. Na ten cel zostanie zaadaptowane je... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 460
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bydgoski – powiat środkowo - zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego z siedzibą w mieście Bydgoszcz, w skład którego wchodzą gminy: Koronowo, Solec Kujawski, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko oraz Sicienko. Powiat zajmuje powierzchnię 1395 km² i położony jest na terenie Pojezierza Krajeńskiego, Chełmińskiego, Wysoczyzny Świeckiej i Kotliny Toruńskiej.

Atrakcję przyrodniczą powiatu stanowią: Puszcza Bydgoska i Park krajobrazowy dolnej Wisły.
Regian bogato rozwinięty gospodarczo - najbardziej znanym przedsiębiorstwem działającym na terenie powiatu bydgoskiego jest producent taboru kolejowego i tramwajowego - Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A.,

Powiat leży na trasie międzynarodowej E261; przebiegają przez niego drogi krajowe: 5, 10, 80,25; węzeł kolejowy tworzą: międzynarodowa linia tranzytu nr 131, linia magistralna nr 18 oraz obwodnica towarowa nr 201, ponadto na terenie powiatu funkcjonuje Międzynarodowy Port Lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola